Nagroda SZKLANEGO KLUCZA, przyznawana przez członków Skandynawskiego Stowarzyszenia Kryminalnego, trafiła do Tove Alsterdal za powieść Wiemy, że pamiętasz” (ROTVÄLTA)

Premiera książki już 15 września!

W uzasadnieniu nagrody napisano: „«Wiemy, że pamiętasz» Alsterdal to klasyczna powieść o powrocie do domu. Ze wspaniałym wyczuciem wiejskiego krajobrazu Ångermanlandu, małych społeczności i tamtejszych mieszkańców autorka pokazuje, jak jeden czyn może przesądzić o reputacji człowieka. Tragiczna, wciągająca i piekielnie dobrze zrobiona”.

Nagroda Szklanego Klucza to najważniejsze nordyckie wyróżnienie, jakie może otrzymać autor powieści kryminalnej. Przyznaje się ją od 1992 roku, pierwszym laureatem był Henning Mankell, w gronie docenionych znaleźli się też Jo Nesbø i Stieg Larsson. Ogromnie cieszymy się, że Tove Alsterdal do nich dołączyła!

Autorce serdecznie gratulujemy, a Was zachęcamy do sięgnięcia po książkę „Wiemy, że pamiętasz” (przeł. Ewa Wojciechowska) i przekonania się, że pisarka jak najbardziej zasłużyła na to wyróżnienie.